Teatr z edukacyjnym przekazem trafił do Strumienia - Toaleta To Nie Śmietnik
15476
post-template-default,single,single-post,postid-15476,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Teatr z edukacyjnym przekazem trafił do Strumienia

Teatr z edukacyjnym przekazem trafił do Strumienia

Kolejnych 200 dzieci dołączyło do grona osób stojących na straży porządku, jaki powinien być zachowany przy korzystaniu z toalety.

24 marca Sala Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu zapełniła się po brzegi dziećmi z miejscowej Szkoły Podstawowej. Najmłodsi przybyli tam, aby zobaczyć spektakl „Niezwykła przygoda psa Kropelki” wystawiony przez TEATRTRIP, a przygotowany przez Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego w ramach kampanii „Toaleta to nie śmietnik”. Dzieci z uwagą słuchały, a także bardzo żywo reagowały na pojawiające się na scenie nowe postaci. Innymi słowy cały czas wchodziły w interakcję z aktorami. Teatralny przekaz trafił do uczniów, bo wychodząc wiedzieli czego nie wrzucać do toalety i obiecali, że wiedzą tą podzielą się z innym. O nietypowej lekcji przypominać im będą także otrzymane kolorowanki, na których oprócz postaci z bajki, czyli pieska, aligatora i szczurzycy jest również lista przedmiotów, które najczęściej trafiają do toalety, choć nie powinny się w niej znaleźć.

Organizatorem wydarzenia były Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej.