Spektakl - Toaleta To Nie Śmietnik
15112
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15112,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Spektakl

Niezwykła przygoda psa Kropelki
Niesamowity edukacyjny i angażujący spektakl dla dzieci

Wyrabianie dobrych, ekologicznych nawyków u dzieci to niemałe wyzwanie. W jaki sposób zainteresować najmłodszych tematem ochrony środowiska i prawidłowego korzystania z kanalizacji? Przedstawienie teatralne jest na to świetną metodą!

W tym celu sięgnęliśmy do prawdziwej historii szczeniaka, który został wyłowiony w oczyszczalni ścieków. W naszym spektaklu główny bohater przeżywa wiele przygód i poznaje niezwykłe postaci. Zostaje uwięziony przez Królową Szczurzycę, stworzenie żywiące się pokarmami wyrzucanymi do kanalizacji. Zabawny i nieszczęśliwy Aligator Augustyn, zwierzę również porzucone przez człowieka w kanałach, które pomaga Kropelce uwolnić się ze szczurzego więzienia. Szczeniak odbywa też niezwykłą rozmowę z tajemniczą Orzęską. Poznaje Papugę, która trafiła do kanałów w dosyć niezwykły sposób, a na koniec szczeniak zostaje uratowany przez pracownika wodociągów. On daje mu nowy dom i odbudowuje zaufanie do ludzi.

Spektakl jest autorskim dziełem, które powstało na potrzeby kampanii „Toaleta to nie śmietnik”. Jego producentem jest Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego, wystawia go i współtworzy TEATRTRIP – podróże ze sceną Anna Bączek-Lieber.

Czego dowiedzą się dzieci

Poprzez ciekawą, zabawną, momentami wzruszającą fabułę przekazujemy dzieciom oraz dorosłym szereg informacji o systemie kanalizacyjnym. M.in. jak absurdalne przedmioty (i zwierzęta!) do niego trafiają, mówimy też co zrobić by nie ulegał zniszczeniom spowodowanym nieodpowiednim użytkowaniem (awarie, szkody wywołane przez szczury żywiące się resztkami wrzucanymi do kanalizacji, trafiające do rur śmieci niepoddawane sortowaniu).

Zaciekawia, edukuje, porusza ważne kwestie

Przedstawienie może odbyć się w teatrze, domu kultury, a nawet sali gimnastycznej (jeśli spełnia wymogi techniczne). Ma angażujący i interaktywny charakter. Dowiedz się szczegółów:

Czas trwania: ok. 60 min.
Ilość występujących aktorów: 3 osoby
Ilość bohaterów: 6 postaci (w tym 5 postaci żywy plan, 1 lalka)
Pomysłodawca i współscenarzysta: Ewa Stępniewicz
Scenariusz i reżyseria: Anna Bączek-Lieber
Produkcja: Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego
Producent wykonawczy: VIS Media sp. z o.o.
Współproducent spektaklu: TEATRTRIP – podróże ze sceną
Obsada:
Piesek Kropelka: Paulina Janik
Królowa Szczurów, Orzęska: Magdalena Pietnoczka
Aligator Augustyn, Papuga Kakadu, Pracownik Wodociągów: Marcin Lieber
Pracownik Wodociągów – głos z offu: Wojciech Żak
Muzyka: Tomasz Kubiak, Anna Bączek-Lieber
Reżyser światła: Wojciech Boruszka
Scenografia: Anna Bączek-Lieber
Projekty scenograficzne oraz konsultacje: Natalia Walker
Asystent scenografa: Andrea Grutzner
Projekt i wykonanie lalki: Bartosz Socha
Projekty i wykonanie masek: Joanna Chwastek IMAGIO Art. Studio
Kostiumy oraz elementy scenografii: Urszula Droździok