„Niezwykła  przygoda psa Kropelki” w Sosnowcu - Toaleta To Nie Śmietnik
15483
post-template-default,single,single-post,postid-15483,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

„Niezwykła  przygoda psa Kropelki” w Sosnowcu

„Niezwykła  przygoda psa Kropelki” w Sosnowcu

22 marca br. w sali widowiskowo – koncertowej Muza w Sosnowcu odbyły się obchody Światowego Dnia Wody. Prawie 1000 dzieci z sosnowieckich przedszkoli grupy „zerówkowej” obejrzało spektakl „Niezwykła przygoda psa Kropelki”, opowiadający historię szczeniaka, którego wyrzucono do kanalizacji. Widowisko zostało wystawione przez TEATRTRIP dwukrotnie. Każde dla 500 widzów. Wydarzenie zorganizowane przez Sosnowieckie Wodociągi było doskonałą okazję, by młodym widzom pokazać jak ważne jest odpowiednie użytkowanie kanalizacji.

Dzieci uczestniczące w spektaklu przywitał osobiście prezes wodociągów w Sosnowcu Paweł Kopczyński. Następnie przedszkolaki przeniosły się w niezwykły świat przygód psa Kropelki, który przez działanie człowieka trafia do kanalizacji. Przeżywa tam wiele przygód, poznaje Królową Szczurzycę, stworzenie żywiące się pokarmami wyrzucanymi do kanalizacji i nieszczęśliwego Aligatora Augustyna, zwierzę również porzucone przez człowieka w kanałach, które pomaga Kropelce uwolnić się ze szczurzego więzienia.

Poprzez ciekawą, zabawną, momentami wzruszającą fabułę dzieci dowiedziały się czego nie wolno wrzucać do toalety i jak ważne jest kształtowanie prawidłowych zachowań.