Kampania obecna w Katowickich przedszkolach - Toaleta To Nie Śmietnik
15463
post-template-default,single,single-post,postid-15463,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Kampania obecna w Katowickich przedszkolach

Kampania obecna w Katowickich przedszkolach

Kampania „Toaleta to nie śmietnik” wystartowała rok temu jako pomysł Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego na poruszenie bardzo ważnego tematu, jakim jest odpowiednie użytkowanie kanalizacji.


Odbywający się 22 marca Światowy Dzień Wody był doskonałym momentem, by wykorzystać kampanię i dzięki niej edukować i przekształcić złe nawyki w dobre. Treści skierowane szczególnie do dzieci pomagają zrozumieć, jak bardzo nasze codzienne zachowanie ma wpływ na środowisko.
Dostępne na stronie kampanii materiały, doskonale wykorzystały to dwa katowickie przedszkola. Przedszkole nr 33 oraz przedszkole nr 57 im. Krasnala Hałabały, w dniach 23 i 24 marca przeprowadziły lekcje edukacyjne. Dzieci obejrzały spektakl „Niezwykła przygoda psa Kropelki”. Odpowiadały na zadane pytania, poznały obieg wody w przyrodzie, słuchały zagadek dźwiękowych oraz tworzyły piękne ilustracje do wcześniej obejrzanego spektaklu.


Bardzo ważnym elementem zajęć, był podział na to, co można a czego nie można wrzucać do toalety. Wszystkie dzieci zadanie wykonały na szóstkę!