Festiwal i Forum z kampanią - Toaleta To Nie Śmietnik
15355
post-template-default,single,single-post,postid-15355,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Festiwal i Forum z kampanią

Festiwal i Forum z kampanią

Linki do materiałów udostępnianych w ramach naszej kampanii otrzymali wszyscy uczestniczy zakończonego właśnie w wersji online festiwalu edukacyjnego „Nowe inspiracje – `WOM 2021”. Natomiast ponad 200 uczestników prestiżowego VI Forum Ochrony Środowiska wysłuchało prezentacji Agnieszki Jaszkaniec, rzeczniczki prasowej Katowickich Wodociągów, na temat kampanii „Toaleta to nie śmietnik”.

Festiwal „Nowe inspiracje – WOM 2021” to warsztaty, wykłady, dobre praktyki dla nauczycieli wszystkich przedmiotów organizowane przez naszego Partnera czyli Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. W programie festiwalu znalazło się 60 bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli. Wiele miejsca poświęcono nowoczesnemu podejściu do edukacji przyrodniczej co idealnie wpisuje się w temat naszej kampanii „Toaleta to nie śmietnik”.

To dla nas niezwykle ważne, że o kampanii mówi się nauczycielom i proponuje im wykorzystanie naszych narzędzi do edukacji dzieci. Poprzez dotarcie do szkół zmieniamy w ten sposób złe nawyki związane z traktowaniem kanalizacji na te dobre – mówi Andrzej Malinowski, prezes Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego.

Natomiast o konieczności zorganizowania kampanii „Toaleta to nie śmietnik” mówiła Agnieszka Jaszkaniec, rzeczniczka Katowickich Wodociągów, która została zaproszona do wystąpienie podczas dwudniowego VI Forum Ochrony Środowiska. Konferencja zorganizowana przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” odbyła się pod hasłem Europejski Zielony Ład. Celem przewodnim pierwszego dnia konferencji było poruszenie aktualnego tematu ważnego dla całego środowiska. Drugi dzień był poświęcony sprawom branży wod.-kan. Tematami przewodnimi stały się więc: projekt „Europejski zielony ład”, zmiany proponowane w projekcie nowej dyrektywy ws. jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, poznanie informacji nt. przygotowania branży do wdrożenia dyrektywy, bezpieczeństwo dostaw wody z perspektywy Ministerstwa Zdrowia oraz działania komunikacyjne i wizerunkowe.

– Bardzo się cieszę, że miałam okazję zaprezentować kampanię na tak ważnej imprezie i pokazać ten projekt szerokiemu gronu odbiorców – mówi Agnieszka Jaszkaniec – Im więcej firm, instytucji przyłączy się do jej realizacji, tym większa szansa, że informacje o niej dotrą do szerokiego grona, co w efekcie końcowym przełoży się na zwiększenie świadomości czego nie wolno wrzucać do toalety – dodaje rzeczniczka Katowickich Wodociągów.

W VI Forum Ochrony Środowiska udział wzięło około 40 prelegentów i byli to przedstawiciele Rządu, eksperci zewnętrzni, znakomici reprezentanci przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

Na przykładzie kampanii „Toaleta to nie śmietnik” widać jak poprzez ciekawą komunikację można zmieniać nawyki społeczeństwa. Sposób w jaki została zaprojektowana daje możliwość korzystania z niej różnym grupom odbiorców. Każdy kto chce się przyłączyć do propagowania wiedzy na temat ochrony środowiska i wpływu na nie sprawnego funkcjonowania systemu kanalizacji, może to zrobić – podsumował Andrzej Malinowski, prezes Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego.