Dla mediów - Toaleta To Nie Śmietnik
15168
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15168,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Dla mediów

Pierwsza taka kampania w Polsce

Kampania „Toaleta to nie śmietnik” to edukacyjna akcja skierowana do dzieci z klas 1-3 oraz ich opiekunów. Jej głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego. Pierwszy raz w Polsce wodociągi, instytucje oświatowe i kultury zwarły szyki, aby wspólnie włączyć się w kształtowanie świadomości dzieci w zakresie ochrony środowiska i ekologii.
A także zwiększyć świadomość mieszkańców dotyczącą zasobów, jakimi dysponujemy na co dzień
.

W ramach kampanii powstało autorskie edukacyjne przedstawienie teatralne pt. „Niezwykła przygoda psa Kropelki” opowiadające historię szczeniaka, który za sprawą działania ludzi trafił do kanalizacji. Przeżywa tam wiele niezwykłych zdarzeń, a w finale zostaje uratowany i odzyskuje zaufanie do człowieka.

Spektakl można obejrzeć nie tylko na deskach teatrów i domów kultury, ale także w internecie. Ponadto metodycy z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach opracowali scenariusze lekcji na temat działania systemu kanalizacji przeznaczone do realizacji w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz zerówkach.

Film i scenariusze dostępne są za darmo i dla wszystkich.

 

 

Organizator główny: Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego

Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego z siedzibą w  Katowicach zostało powołane w 2010 roku. Głównym celem Stowarzyszenia jest integrowanie środowiska wodociągowo-kanalizacyjnego oraz wzmocnienie siły, znaczenia i prestiżu przedsiębiorstw branżowych.  Istotną rolę  w tym procesie odgrywa działalność polegająca na wypracowaniu i prezentowaniu wniosków, opinii legislacyjnych, jak i środowiskowych wobec władz samorządowych i państwowych.

Partnerzy kampanii: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, Teatr „Ateneum” w Katowicach, TEATRTRIP – podróże ze sceną Anna Bączek-Lieber, Uniwersytet Śląski Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Patron: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Patroni medialni: TVP3 Katowice, Radio Katowice, Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl, silesiadzieci.pl

ORGANIZATOR

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY

PATRONI