„Dbajmy o zasoby wodne – toaleta to nie śmietnik” - Toaleta To Nie Śmietnik
15513
post-template-default,single,single-post,postid-15513,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

„Dbajmy o zasoby wodne – toaleta to nie śmietnik”

„Dbajmy o zasoby wodne – toaleta to nie śmietnik”

Centrum Edukacji Ekologicznej znajdującego się przy Zakładzie Ochrony Wód „Ruptawa” w Jastrzębiu-Zdroju, w stałej pozycji w kalendarzu  ma wpisane Obchody Światowego Dnia Wody. Z tej okazji , został ogłaszany  konkurs na prace związane z tą tematyką.

Realizując temat tegorocznej edycji Światowego Dnia Wody, Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. nawiązał do realizowanej przez Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego kampanii pt. „Toaleta to nie śmietnik”. Zadaniem konkursowym było grupowe/klasowe napisanie piosenki, rymowanki lub wiersza o tym, czego nie należy wyrzucać do toalety i dlaczego ma to wpływ na środowisko naturalne i jakość wód oraz zaprezentowanie wspólnego dzieła na nagraniu.

W konkursie wzięło udział 11 placówek ( 9 Szkół Podstawowych w tym również uczniowie Szkół Specjalnych oraz 2 Przedszkola) łącznie ponad 200 osób.

Kreatywność, pomysłowość i oryginalne ujęcie tematu przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, dlatego komisja konkursowa przyznała dodatkowo 4 wyróżnienia.