Akcja edukacyjna „Toaleta to nie śmietnik” w Spółce SKO-EKO - Toaleta To Nie Śmietnik
15508
post-template-default,single,single-post,postid-15508,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Akcja edukacyjna „Toaleta to nie śmietnik” w Spółce SKO-EKO

Akcja edukacyjna „Toaleta to nie śmietnik” w Spółce SKO-EKO

Miejska Spółka SKO-EKO Sp. z o.o. wraz ze Stowarzyszeniem Wodociągowców Województwa Śląskiego aktywnie włączyła się w kampanię edukacyjną „TOALETA TO NIE ŚMIETNIK”.

W ramach prowadzonej kampanii w dniach 08 i 09 czerwca 2022r. w Sali pod Pegazem został wystawiany  spektakl pt.: „NIEZWYKŁE PRZYGODY PSA KROPELKI” dla dzieci klas 1-3. Spektakl został przygotowany i wystawiony przez TEATRTRIP.

Na przedstawienie przybyło ok 850 dzieci i ich opiekunów ze szkół podstawowych i przedszkola: SP Pierściec, SP Ochaby, Przedszkole publiczne nr 4 w Skoczowie , SP nr 8 w Skoczowie, SP Zespół Szkolno -Przedszkolny w Pogórzu, SP nr 1 w Skoczowie, SP nr 3 w Skoczowie.

Zarówno dzieci jak i dorośli, byli zachwycenie spektaklem i niezwykle poruszeni tematem jaki porusza, czyli czego nie należy wrzucać do toalety.

Dzieci, które wzięły udział w przedstawieniu, będą w szkole na lekcji kontynuować temat właściwego korzystania z urządzeń kanalizacyjnych. Miejska Spółka SKO-EKO przekazała w celu szkołom materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć.

Kampania „Toaleta to nie smietnik” jest dla osób na co dzień  zajmujących się siecią kanalizacyjną i oczyszczaniem ścieków na oczyszczalni w Skoczowie niezwykle istotne. Edukowanie od najmłodszych lat naszych przyszłych klientów jak właściwie korzystać z urządzeń sanitarnych w domach i wokół domu, przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.